Олександр Товмач

Підгрунтовна капілярна система поливу рослин
Пропозиції по локалізації забруднення побутових каналізаційних стоків


Підгрунтовна капілярна система поливу рослин

Підгрунтовна капілярна система поливу рослин для фермерства, садівництва, парків. Включає дозатори вологи і детектори розривів. Дозволяє одержувати рівномірний своєчасний економний полив рослин за рахунок розміщення системи поливу під грунтом і подачі води необхідної температури через капіляри грунту.


Таблиця особливостей, переваг і вигод продукту/послуги

Особливості

Переваги

Вигода

Розташування системи зрошення під грунтом


Наявність дозатора вологи


Детектор руйнування / поломки системи


Можливість поливу водою необхідної температури без нанесення шкоди рослинам
Не відбувається вимивання грунту


Економія води не менше 50%, цільове підживлення мінеральними добривами та зручне використання органічних біопрепаратів (типу “Кюссей”, prof. Higa Teru)

Своєчасна діагностика і ремонт і, відповідно, запобігання пересихання грунтів

Модульність

Для кукурудзи:
- запобігання руйнування 0,5 га грунтів (додаткові 30 ц кукурудзи врожаю)
- економія до 40 евро на га за один полив
- підвищення врожайності культури від 10%

Можливо використовуватит сумісно з іншими агротехнологіями для різних умов (в складі климатронів,  рельефної місцевості тощо).

Прибуток для умов України на 1 га не меньше 460 тис. евро.


Система має техніко-економічний розрахунок на 1 га для умов України. Проект опрацьовувався в рамках навчання “Commercialization Pathfinder” CRDF Global & IC2 Institute, University of Texas at Austin (менеджер проекту, Yuliya Shutyak).

Є техніко-економічний розрахунок поливу рослин на 1 га. Для розробки прототипу необхідні додаткові дослідження


Пропозиції по локалізації забруднення побутових каналізаційних стоків

Пропозиції по вбиральні, миттю посуду та пранню білизни.  Як ці процеси можуть не забруднювати довкілля». Почнемо від простого.

Пропозиція полягає в тому, щоб розвити малий сімейний бізнес  «пральня».  Зосередивши пральні засоби на цих міні-фірмах буде можливість здійснювати повну очистку відпрацьованої води з вилученням небезпечних для довкілля речовин.

Проект має бути гарантовано збитковим, а малий сімейний бізнес на дотації з бюджету. Це – наріжний камінь  розбудови  успіху  по  захисту  довкілля. І пояснення тут просте, прагматичне та раціональне. Вартість одного прання вдома  складається з таких  показників:  кошти за  пральну машину поділені на її моторесурс (кількість циклів  прання що гарантував виробник) + вартість енергоносіїв + вартість води + вартість водовідведення + вартість миючих засобів + коефіціент завантаження пральної машини (не завжди там закладається максимально допустима маса білизни) + функція сушки + прасування + енергоносії для прасування + час  для виконання такої домашньої роботи.

При послузі пральні: працівник забирає м'який контейнер з білизною, а потім доставляє  контейнер із випраною та випрасованою білизною. Вартість послуги = 1 гривня.

Є певні застереження щодо спідньої білизни.  Тут можливі два варіанти, якщо особа не бажає користуватися послугою пральні.

Варіант А. Міні пральня машина що видаляє бруд  за допомогою високочастотних коливань, температури та інших фізичних явищ, що дозволять отримати результат без використання хімічних сполук, реактивів, реагентів.

Варіант В. Використовувати одноразову білизну  впродовж 24 годин, з подальшою її утілізацією в генераторі  біометану. Прати таку білизну – неможливо,  бо вона повинна виготовлятися з компонованої набивної нитки, в основі якої  наші сорти коноплі  з наповнювачем – целюлозою. 100% натуральні матеріали.

За рахунок чого такий проект для держави стане приорітетним ?

1. Ліквідується потужне забруднення довкілля.

2. Економія коштів на доочищення води.

3. Покращення екології.

4. Економія енерго та інших ресурсів.

5. Можливість застосувувати альтернативні джерела енергії.

Про це докладніше: нагрів води, яка перебуває під тиском, за допомогою геліоустановки.

Що таке вода під тиском? Наведу такий приклад:

Закипів чайник, і з нього можна налити окропу до 6 філіжанок. Чайник – порожній. Цей же, але вже герметичний чайник, під тиском, заповнений окропом. Миттєва розгерметизація чайника перетворить всю рідину  в пар. Як же попити чаю? Потрібно у кожну з філіжанок налити перший рівень холодної води. Чайник з енергонасиченою гарячою водою обладнати  дозатором.  Дозатор опустити нижче рівня холодної води і потім подати в холодну воду певний об’єм енергонасиченої.  Молекули енергонасиченої води мають значно більший потенціал  енергії,що мають молекули холодної води. Діятимуть закони термодинаміки.  Коли перехід енергії між  молекулами завершиться та їх енергетичний потенціал стане однаковим, то з’ясується,що параметри води у такій філіжанці  відповідатимуть тим же  параметрам, що у першому випадку, коли вода  в чайнику закипала при нормальному тиску на комфорці газової чи електроплити.

Тільки в першому епізоді її вистачило на 6 філіжанок, а в другому заповнених окропом філіжанок   у десятки разів більше.

Це і є енергонасичена вода під тиском.

Таку технологію для кожної квартири, де я власна пральна машина  технологічно застосувати  неможливо.  А для пральні, що  обслуговує сотні клієнтів  так! 

Джерело

Матеріали із сайту https://spilka.mozello.com/ можна поширювати з обов’язковим видимим активним гіперпосиланням