Михайло Горський

Модуль для будівельних колон
Вітроагрегат
Пристрій електроживлення
Ручка до стоматологічного інструмента
Амортизатор


Модуль для будівельних колон і збірна будівельна колона

Група винаходів може бути використана в будівництві як тимчасових розбірних колон, що служать опорами для утримання тимчасових або постійних дахів, так і постійних самостійних колон, що, зокрема, служать як опори для ліній електропередачі. Модуль виконаний у вигляді просторової фігури з замкнутою бічною поверхнею, двома торцями і наскрізним осьовим каналом, а також із стикувальними елементами для з'єднання сполучених модулів. Новим у модулі є те, що кожний з модулів виготовлений з бетону, його бічна поверхня виконана циліндричною або конічною, або багатогранною, а стикувальні елементи - у вигляді симетричних відносно осі модуля і перпендикулярних до неї першої і другої кільцевих площадок, а також у вигляді виконаного на першій кільцевій площадці осьового виступу у формі зрізаного конуса, що звужується в напрямку від неї, або зрізаної піраміди, або ділянки сфери, і виїмки, що продовжує наскрізний осьовий канал і розширюється убік від нього до другої кільцевої площадки, причому зазначена виїмка виконана за формою осьового виступу і за розмірами, однаковими з ним або більшими на 2-3 мм. Збірна будівельна колона складена з декількох розміщених один на одному описаних вище модулів. Забезпечується спрощення конструкції і технології виготовлення модулів і зниження їхньої вартості, більш просте, надійне і менш трудомістке сполучення модулів між собою при збиранні колони.

запатентовано


Вітроагрегат

В основу винаходу поставлена задача створити просту конструкцію вітроагрегата, без механізму пошуку потоку повітря, із захистом від опадів та максимальним фокусуванням потужності штучного потоку повітря на поверхню лопаті, що підвищить ККД вітроагрегату. Дію штучно створеного потоку повітря потрібно додатково захистити від впливу інших потоків повітря. В конструкції вітроагрегата треба зменшувати вібраційні коливання. 

Також мають значення і місця розташування вітроагрегата, наприклад поруч чи зверху шляхопроводу, для використання максимальної потужності штучно створеного потоку повітря на здійснення роботи вітроколесом та генератором електричного струму, причому потужність штучного потоку повітря залежить від щільності та швидкості руху транспорту протягом доби та року.

Бажано зменшити собівартість виготовлення вітроагрегата (вітрогенератора) та період його окупності за рахунок універсальності вузлів, застосувавши прості технічні рішення по конструкції вітроагрегата, які повинні зменшувати і собівартість обслуговування. Згідно з винаходом задача вирішується тим, що вітроагрегат повинен мати елемент збору та направлення потоку повітря і виконаний у вигляді концентратора з дашком та отвором, в порожнині якого розміщено вітроколесо, що з'єднано віссю з генератором. Вітроагрегат розміщений на опорах уздовж шляхопроводу, встановлених під кутом менше 90° до напрямку руху транспорту, причому розміщений отвором до напрямку дії штучного потоку повітря і частково відкритою боковиною з боку руху транспорту, а дашок виконаний з можливістю направлення штучного потоку повітря на внутрішню увігнуту поверхню лопаті через отвір з 60 відігнутими кромками боковин, що має розмір довжини лопаті. Всі лопаті вітроколеса UA 99687 C2 2 збалансовані по масі та мають радіусні крайки. Кожне з вітроколес має свій корпус концентратора з дашком та отвором, ширина та довжина якого відповідає розмірам периметра лопаті. Генератор розміщений у проміжку між вітроколесами на опорах, де є підшипник під їх осі, що зменшує дію вібраційних навантажень на конструкцію кожної з опор в цілому. Вісь 5 генератора має з обох боків з'єднання з віссю кожного вітроколеса. Вісь генератора виготовлена з товстостінної труби. Лопаті мають увігнуту форму внутрішньої поверхні сприйняття потоку повітря, а криволінійність зовнішньої поверхні, тобто обтічність, сприяє підвищенню швидкості обертання вітроколеса за рахунок зменшення опору повітрю.

запатентовано


Пристрій електроживлення 

Задачею корисної моделі є підвищення зручності експлуатації пристрою електроживлення при забезпеченні захисту споживача електроенергії і обслуговуючого персоналу в процесі заряду акумуляторів від можливого пробою елементів пристрою високою напругою.  Пристрій електроживлення може бути використаний в різних електричних пристроях, які живляться від акумулятора, наприклад, в переносній апаратурі, в медицині, в системах електроживлення автомобілів.

запатентовано


Ручка до стоматологічного інструмента

В основу корисної моделі поставлена задача удосконалити конструкцію ручки до стоматологічного інструмента шляхом уведення поглиблень заданої форми, що збільшує зчеплення пальців лікаря з ручкою інструмента при його використанні, розвантажуючи тим самим м'язи пальців руки лікаря.

Ручка містить корпус із гладкою зовнішньою бічною поверхнею і порожниною для кріплення ніжки оправки з жорстко закріпленим у ній дзеркалом. На зовнішній бічній поверхні корпуса виконані щонайменше дві подовжні канавки криволінійного профілю з гладкою поверхнею.

запатентовано


Амортизатор

Винахід належить до галузі приладобудування, зокрема до систем амортизації, розташованих на високодинамічних рухомих об'єктах комплектів апаратури, які забезпечують захист апаратури при ударних перевантаженнях та зумовлених вібрацією.

Амортизатор містить порожнистий корпус, пружину, стрижень, розміщені на стрижні пружно-еластичні елементи і упор, при цьому пружина являє собою прорізну пружину з симетричними прорізями, у вигляді якої виконана  верхня частина корпуса. Як пружно-еластичні елементи використані  дві пружно-еластичні втулки, одна із втулок з обмежувачем  розміщена на стрижні у внутрішній порожнині корпуса і встановлена з зазорами, діаметральним - між обмежувачем і корпусом, і з зазором поміж  торцем обмежувача і  одним торцем упора, причому величина цього зазору регулюється прокладками. Друга пружно-еластична втулка розміщена в розточці, виконаної з боку  другого торця упора, і встановлена  з  регульованим зазором між  своїм торцем  та другим обмежувачем, встановленим з можливістю переміщення по різьбі на стрижні. Винахід забезпечує більш просту і компактну конструкцію амортизатора, чутливого до навантажень в будь-якому напрямку, при зменшенні її ваги.

запатентовано

Матеріали із сайту https://spilka.mozello.com/ можна поширювати з обов’язковим видимим активним гіперпосиланням